11 Eki, 2017

Bimer Şikayet Başvurular ve Cevapları

Bimer

Bimer

Bimeri bilmeyen yoktur ama kullanmayan çoktur , bu yazıda bimerin rahatlıkla kullanılabiliceği ve şikayelerinizi yapıp her adımdan rahatlıkla haber alabiliceğinizi belirtmek için paylaşıyorum. Neden sizinle paylaşıyorum bunun cevabı çünkü çoğu kişi Görüğü Bir şeyi vatandaşlık görevini yerine getirip Şikayet etmekten korkuyor veya çekiniyor.

Bimer Nedir ?

BİMER, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığınca yazılımı gerçekleştirilen bir program ile web sayfası üzerinden kullanılan bir sistem olup, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarını açık tutarak, müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Bimer Şikayet Nerden Ve Nasıl Yapılır ?

Bimer Şikatlerinizi E devlet sistemi üzerinden Giriş Yaptıkdan sonra ister  En Alt Kısımdan Bize Ulaşın Bölümünden Bimer Başvuru Seçeği ile  isterseniz direk bimer sitesinden başvurunuzu gizli veya açık olarak yapabilirsiniz.

Şimdi kendi yapmış olduğum şikayet ve sonucunu paylaşıyorum

Fcebook’da Görmüş olduğum bir yorumu ve bu yorumu yapanın Kamu Çalışanı olduğunu Savunduğu şeyle şuan olduğu kurumun Çok ters olduğunu rahatlıkla anladım Bimere hemen başvuru yaptım  17.08.2017 Tarihinde Gizli olarak. Bimer Gerekli Kuruma bir iki gün içinde hemen şikayetimi ulaştırarak takip kodundan takip edebilmeme imkan verdi.

E devlet

E devlet

11.10.2017 tarihinde Bimer’den Göndermiş olduğum şikayete dair Mail geldi

Sayın **** ******

BİMER’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) göndermiş olduğunuz 17.08.2017 tarih ve ******* sayılı dilekçeniz gereği için Müdürlüğümüze gönderilmiştir.
K*** İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce, başvurunuzda belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli çalışmalar yapılarak şahıs tespit edilmiş ve soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.
Bilgilerinize sunulur.

 

 

Cihan Türkyılmaz

Merhaba 1994 istanbul doğumlu , Lisans Kamu Yönetimi Son Sınıf Öğrencisiyim. Biraz HTML, Biraz CSS bilgim var ek olarak Worpress ve Blogger hakkın'da yeterince olmasadad bilgi sahibiyim ek olarak Web Seo ile Amatör olarak ilgileniyorum. Yazılarım'da hatalar olabilir hızlı yazma alışkanlığın'dan kaynaklı olarak

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir