14 Eyl, 2017

Önlisans Okumak Doğru Seçimmi ?

Önlisans tercihinizi yapmamanız için çir çok sebep var. Üniversite’de sizlere önlisansı öven kelimeler duymazsınız yazlız okudugunuz bölümle alakalı olarak öğretim görevlisinden bölümünüzle alakalı sanki mezun oluncu 10 Milyarla işe başlayacakmışsınız gibi   ve yine mezun oluncu şirketlerin sizi havada kapacakmış gibi boş lafları ile çok karşılaşacaksınız özelliklede sevdiğiniz hocalardan bunu daha sık olarak duyubilirsiniz.

Ygs başarısılığını biı kenara bırakmayın kabullenmeyin ön lisans okumakdan ise 1 sene daha çalışarak hayalinizdeki üniversiteye istediğiniz bömüme adım atın.

Ön Lisans Okumanın Pişmanlığı kişi ne zaman anlıyor biliyormusunuz, ? Diplomanızı elinize aldığınız an o pişmaslık başlıyor isterseniz özel üniversite isterseniz devlet üniversitesinde okuyun ön lisans okuduğunuz ve ömrünüzün 2 sene boşa gittiğini o gün anlayacaksınız.

Şimdi Özetlemek gerekirse Neden Önlisani okumamalısınız.

Lisans Kadar Prestijli Yalanı

Çok fazla kaışılaşmayacaksınız ama okulun rektörü bile konuşmalarında ÖnLisasn Ögrencilerini yüceltici kelimeler kullanabilir. Bunun haricinde nerdeyse her hafta dönüşümlü olarak ön lisansın lisans kadar prestijli olduğunu duyucaksınız.

neyse bu önemli değil, gelelim diğer bir maddeye

Mezun oluncu sizi Havada kaparlar Yalanı

Mezun oluncu sizi Havada kaparlar Yalanı duyucağınız ama okurken bile inanmayacağınız yalanların başı.

Örnek vererek anlatırsam şöyleki  Bankacılık ve sigortacılık Mezunu olan 50 Kişilik bir sınıf düşünelim. Bu sınıfdan aç kişi acaba gerçekten mezun oldutdan sonda cok rahat iş bulubilir, Belki iyi puanla bitirmiş ilk birkaç kişi.

belki 10 kişide torpil ile buldu diyelim bir kalanları torpil hariç okuduğu bölümle alakalı hiçbir yere giremezler. Bir banka Çalışanına hangi bölümden mezun olduğunu sorun nerdeyse tamamı 4 Yıllık Üneversete mezunudur hatta iyi bölümlerden mezun olanları bile oldukça fazladır.

Yani Lisans mezunları bile imkan bulamazken ön lisansda okuduğun bölümle alakalı bir hevese kapılmamalısın bankalarda fotokobi çekerek staj yapabilirsin ama o bankaya gerçek biı çalışan olarak giremezsin sen bankaya bankacılık okuduğun halde giremezsin ama 4 yıllık saçma bir bölüm okuyun gelir önüne geçer ve olmak istediğin yerde o olur. Kısacası ön lisan okumak buraya kadaı biı işe yaramaz ama sıradaki madde ile bir şansın var.

DGS

Merhaba DGS ile tanışmışsınızdır kendisi ÖSYM TİCARETE aittir bildiğiniz gibi en son soygun fiyatı 90 TL  ile sahalardaydı.

Gelelim DGSye   Namı Değer Dikey Geçiş Sınavı Ama Ben ona Dikey Giriş sınavı diyorum anlısınız.

DGS Konusu önemli bu konuda

 

Yazmaya Devame deceğim

Cihan Türkyılmaz

Merhaba 1994 istanbul doğumlu , Lisans Kamu Yönetimi Son Sınıf Öğrencisiyim. Biraz HTML, Biraz CSS bilgim var ek olarak Worpress ve Blogger hakkın'da yeterince olmasadad bilgi sahibiyim ek olarak Web Seo ile Amatör olarak ilgileniyorum. Yazılarım'da hatalar olabilir hızlı yazma alışkanlığın'dan kaynaklı olarak

You may also like...

2 Responses

  1. Duygu dedi ki:

    Teşekkür ederi bazı sorularıma cevap oldu

  2. Tuğçe dedi ki:

    Kafam karıştı okuan arkadaşlarımda önlisansı örgün okudukları için pişmanlar galiba en iyisi Aöf okumak ö lisansı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir